Časté dotazy

Akutní obtíže

Akutními obtížemi chápeme během několika dní či hodin vzniklé kožní obtíže (nejčastěji alergické vyrážky, akutní polékový exantém, erysipel…) nebo výrazné zhoršení kožní diagnózy, se kterou za námi chodíte.

V tom případě Vás vyšetříme kterýkoli den mezi 7–8 hod. nebo mezi objednanými pacienty (kteří často na termín čekají několik týdnů) se vás pokusíme vzít, jak nejdříve to půjde.

Chodím k vám pravidelně na kontroly a chci jen recepty

Díky možnosti zasílání e-receptů, je možnost si k nám zavolat pouze o zaslání elektronického receptu na telefon nebo email.

Je možné zasílat jenom recepty, které byly ordinované v minulosti a aby od vaší kontroly neuběhl více jak rok.

Chci vyšetřit znaménka

Na vyšetření znamének se standartně objednává po telefonu. Vyšetřujeme celotělově s ručním dermatoskopem.

V případě, že vám doporučíme vhodnost vyšetření počítačovým dermatoskopem (dyspalstické nebo vícečetná znaménka), objednáme vás následně na tento přístroj do KNTB. Pokud lékař vyhodnotí znaménko jako rizikové, odešle Vás k excizi k chirurgovi nebo přímo do onkokomise KNTB.

Chci odstranit nežádoucí kožní projevy

Před odstraněním čehokoli je nejprve nutné prvotní vyšetření, kdy dermatolog zhodnotí o co se jedná, jakou metodou se bude odstraňovat, jestli se bude jednat o zdravotní nebo kosmetický zákrok.

Tj. je nutné se nejprve objednat na běžné vyšetření a na základě toho, se pak objednává na sálek, kde vám dany nežádoucí projev odstraníme.